Ordförande
Anders Bouij
Drakövägen 6, 824 51 Hudiksvall
Mobil: 076-102 61 31
Telefon: 0650-173 55 och 0650-56 03 08 (stuga Nordenholm)
E-post: anders_bouij@live.se

Vice ordförande
Gunnar Grenholm
Bro 214, 824 94 Hudiksvall
Mobil: 070-211 62 40
E-post: gunnar.grenholm@norrhalsingeskog.se

Sekreterare
Tomas Jönsson
Håstagatan 10 D, 824 45 Hudiksvall
Mobil: 073-074 42 23
Telefon arbete: 0650-54 26 84
E-post: tomas.jonsson@svenskakyrkan.se

Kassör
Agneta Bengtson
Kungsgården Långvind, 825 96 Enånger
Mobil: 072-160 21 00
Telefon: 0650-822 33
E-post: agneta@langvind.com

Webbredaktör
Jörgen Bengtson
Kungsgården Långvind, 825 96 Enånger
Mobil: 070-660 55 60
Telefon: 0650-822 33
E-post: jorgen@infopress.se

Ledamöter
Christer Bouij
Lunkarbovägen 7, 824 93 Hudiksvall
Mobil: 076-394 64 91
E-post: bouij1951@gmail.com

Kerstin Söderberg
Båsvägen 8, 824 91 Hudiksvall
Mobil: 070-595 49 98
Telefon: 0650-56 12 16
E-post:  kerstinsoderberg@outlook.com

Britt-Marie Löfvenberg-Hörnell
Bruksallén 1, 824 65 Näsviken
Mobil: 070-288 08 73
E-post: herjehornell@msn.com

Ersättare
vakant

Adjungerad, ansvarig för Ljusdal
Anita Båth
Valla 20, 820 41 Färila
Mobil: 076-824 35 75
Telefon: 0651-209 09
E-post: anita.bath44@gmail.com

Adjungerad, ansvarig för Bollnäs–Ovanåker
Stefan Jonäng
Stenbomsgatan 4 lgh 1601, 821 42 Bollnäs
Mobil: 070-521 02 35
E-post stefan@jonang.se

Adjungerad, ansvarig för Söderhamn
vakant

Valberedning
Ralf Jansson (sammankallande)
Moränvägen 20, 824 31 Hudiksvall
Mobil: 070-221 85 35
Telefon: 0650-54 88 44
E-post: ragu.jansson@gmail.com

Erik B Tanzborn
Långgatan 22, 824 52 Hudiksvall
Mobil: 076-115 94 45
Telefon: 0650-54 08 76
E-post: erik.b.tanzborn@svenskakyrkan.se

Thomas Grunnesjö
Västra Tullgatan 16 B, 824 30 Hudiksvall
Mobil: 070-912 50 47
E-post: thomasgrunnesjo@gmail.com

Revisorer
Sören Löfkvist (sammankallande)
Långgatan 28, 824 52 Hudiksvall
Mobil: 070-260 24 19
Telefon: 0650-172 07
E-post:

Roland Kjellander
Nygatan 2 A, 824 52 Hudiksvall
Mobil: 070-657 52 10
E-post:

Sidan uppdaterad 12 juni 2022